Прості правила для здоров'я Вашого волосся
Корисні рекомендації з книги засновника компанії "Oxford Biolabs" Доктора Томаса Вітфілда "The Definitive Hair Loss Resource".
1
Мийте волосся щодня. Це аж ніяк не призводить до сухості волосся за умови, що ви використовуєте засоби для волосся, які підходять саме для вашого типу волосся. Насправді, бажано мити волосся шампунем щодня, оскільки він очищає бруд та шкірний жир, які регулярно накопичуються на шкірі голови.
2
Завжди мийте волосся теплою водою. Тепла вода розчиняє бруд і допомагає фолікулам волосся вільно дихати. Але будьте обережні! Якщо вода занадто гаряча, це може пошкодити та обпекти шкіру голови. Це позбавляє волосся природних олій, що призводить до сухості та ламкості волосся.
3
Видавіть значну кількість шампуню на долоню та спіньте, нанесіть піну на шкіру голови та волосся. Акуратно масажними рухами розподіліть шампунь на шкірі голови кінчиками пальців (НЕ нігтями). Масажуючи, періодично розчісуйте волосся пальцями, щоб уникнути клубків.
4
Ретельно вимийте шампунь з волосся, при цьому важливо, щоб волосся звисало в природний спосіб.
5
Якщо ви не використовуєте шампунь та кондиціонер 2-в-1, використовуйте кондиціонер окремо. На відміну від шампуню (який призначений для концентрованої дії на шкірі голови), кондиціонер призначений для догляду по всій довжині волосся до кінчиків. Нанесіть кондиціонер і залиште на волоссі на декілько хвилин, після цього змийте його теплою водою. Використання кондиціонеру після шампуню є ефективним для чоловіків як з коротким, так і з довгим волоссям.
6
Змивати шампунь та кондиціонер з волосся рекомендується проточною водою, а не занурювати його у воду в ванній. Для того, щоб добре змити шампунь та кондиціонер, необхідний достатній тиск води.
7
Під час сушіння рушником обережно промокніть волосся рушником. Не тріть волосся з силою. Занадто енергійне тертя може пошкодити стрижень волосини і викликати осипання та випадіння волосся. Не сушіть волосся феном відразу після миття, коли воно все ще сильно мокре.
8
Розчешіть волосся пластиковим гребінцем з широкими зубцями. Це полегшить розплутування і не призведе до надмірного навантаження на фолікули волосся. Пластикові гребінці створюють менше тертя і тиску в порівнянні з металевими гребінцями, не завдаючи шкоди волосяним стрижням. Уникайте начісування волосся проти його росту.
9
В ідеалі волосся слід сушити природним шляхом, але якщо вам потрібно скористатися феном, використовуйте його на відстані кількох сантиметрів від волосся. Не висушуйте волосся феном повністю, залиште його трохи вологим. Це дозволить уникнути пересушування волосся, що може призвести до ламкості та посічення кінчиків.

Наше волосся містить повітряні кишені, які утримують вологу. Надмірне нагрівання руйнує ці повітряні кишені, пошкоджуючи волосяні стрижні і висушуючи наше волосся. Завжди використовуйте мінімально можливу температуру нагрівання і, коли це можливо, дайте волоссю висохнути природним шляхом.
10
Якщо ви використовуєте моделюючі засоби для волосся, такі як гелі, мус або віск для волосся, наносьте їх на ще трохи вологе волосся.
11
Забудьте про хімічну завивку та використання жорстких хімічних речовин для волосся (наприклад, фарб для волосся, засобів для висвітлення, лаків для волосся). Завивка та використання агресивних хімічних продуктів для волосся може пошкодити кутикулу волосся та негативно вплинути на природну вологість волосся. Через це волосяні стрижні можуть стати слабкими і ламкими, втратять свою еластичність. Сьогодні важко повністю відмовитись від таких методів, особливо в професійній перукарській галузі, але скорочення їх використання та частоти принесе позитивні зміни і зробить волосся здоровішим.
12
Уникайте надмірного перебування на сонці. Подібно до сушіння феном, пряме сонячне проміння та нагрівання може викликати погіршення стану волосся, його ламкість.
13
При укладці волосся уникайте надмірної щільності та стягнутості. Занадто великий тиск на волосся і шкіру голови може стати прямою причиною такої форми випадіння волосся, як тягова алопеція.
Правильне живлення волосся
Кожна поживна речовина та вітамін, які ми перетравлюємо, зрештою циркулює по всьому нашому тілу, включаючи наше волосся. І все ж, коли ми говоримо про догляд за волоссям, ми зазвичай маємо на увазі лише шампуні, кондиціонери, розчісування та стилізацію. На жаль, в більшості випадків люди нехтують зміною дієти та способу життя. Незважаючи на те, що позитивні результати можуть різнитися у випадку кожної окремої людини, або бути незначними, не можна заперечувати той факт, що їжа, яку ми споживаємо, впливає на наше волосся. Зрештою, поживні речовини, які ми отримуємо із засвоєних нами продуктів, складають основу нашої шкіри, волосся та нігтів.
Наявність достатньої кількості білка необхідна для росту волосся. Амінокислоти, що утворюються зі спожитих нами білків, можуть дуже позитивно впливати на зовнішній вигляд нашого волосся. Деякі продукти, багаті амінокислотами: нежирне м'ясо, горіхи, зернові, соя, риба, яйця, молочні продукти.

Omega 3 та Omega 6 є незамінними жирними кислотами, життєво важливими для здорового функціонування організму. Ці "хороші жири" можуть надходити в організм лише завдяки правильному харчуванню, оскільки вони не продукуються самим організмом. Продукти, багаті незамінними жирними кислотами: риба (тунець, лосось, сардини), рослинна їжа (лляне насіння, соя, гарбузове насіння), горіхові олії.

Дефіцит незамінних жирних кислот може призвести до сухості волосся, зміни кольору волосся, почервоніння шкіри голови та лущення. Хоча жирні кислоти можуть позитивно впливати на ріст волосся, не слід споживати їх в занадто великій кількості. Вживання будь-якого жиру в надлишку може призвести до втрати волосся та мати інші негативні наслідки для вашого здоров'я.
Вітаміни необхідні для здорового способу життя
Наш організм отримує вітаміни з харчових продуктів та добавок, які ми перетравлюємо. Існує кілька вітамінів, які особливо важливі для росту волосся:
Вітамін А
Корисний для росту волосся, оскільки діє як мастило, що підтримує вироблення шкірного сала і живлення кореня волосяного фолікула. Деякі продукти, багаті вітаміном А:

• червоні, жовті та оранжеві овочі (наприклад, морква, патисони)
• зелені листові овочі
• печінка
• яйця
• сир
• молоко
• персики

Вітамін А, хоча і є важливим вітаміном для підтримки загального стану здоров'я, його треба приймати помірковано. На відміну від вітаміну B, організму не так легко його розщепити, оскільки він є жиророзчинним.
Комплекс вітамінів групи В
Вітамін B є водорозчинним, а не жиророзчинним, тому організм розщеплює його доволі легко.

Інші вітаміни у комплексі вітаміну B:
• Пара-амінобензойна кислота - запобігає посивінню волосся.
• Ніацин (вітамін B3) - сприяє кровообігу шкіри голови.
• Пантенол (вітамін B5) - більшість добавок проти випадіння волосся містять
Пантенол, оскільки він може зупинити випадіння волосся та сприяти росту волосся.
• Біотин (вітамін Н або В7) - необхідний для запобігання випадінню волосся, росту клітин, метаболізму амінокислот і вироблення жирних кислот. З дефіцитом біотину пов'язують втрату волосся.
• Інозитол - контролює випадання волосся і підтримує здоровий клітинний рівень волосяного фолікула.
• Вітаміни B6 і B12 - відіграють важливу роль у рості здорового волосся.

Відомо, що вітамін В є найкращим вітаміном для росту волосся.

Деякі продукти, багаті вітаміном B:
• цільні зернові
• свіжі фрукти
• пивні дріжджі
• яйця
• риба
• індичка
• курка
• м'ясо
• молоко
• крупи
Вітамін С
Найбільш відомий завдяки своїм властивостям із запобігання кашлю та застуди вітамін С також є корисним для росту волосся. Він відіграє важливу роль в підтримці здорового колагену в організмі, включаючи колаген, який оточує волосяні фолікули.

Вітамін С - антиоксидант, який захищає клітини, зменшуючи негативний вплив вільних радикалів.

Продукти, багаті вітаміном С:
• цитрусові ( ківі, апельсини, полуниця, ананаси)
• помідори
• зелений та червоний перець
• брокколі
• ягоди шипшини
Фізичні вправи проти випадіння волосся
Не дієтою єдиною! Крім збалансованого харчування треба пам'ятати і про здоровий спосіб життя загалом. А це означає робити фізичні вправи. Нам потрібно підтримувати активність м'язів, щоб виводити токсини з організму, спалювати калорії та виводити надлишки жиру через піт. Здоровий спосіб життя, з помірним споживанням алкоголю та не частим курінням або повною відмовою від нього, зменшує стрес та посилює ріст волосся.

Не варто недооцінювати користь швидкої прогулянки протягом 30 хвилин на свіжому повітрі. Вести здоровий спосіб життя також означає уникати речей, які шкодять вашому здоров'ю. Наприклад, сигарети, запої, виснажливі дієти. Усунення цих шкідливих чинників є одним з найважливіших етапів підготовки організму до отримання максимальної користі від вітамінів, пігулок, добавок та фармацевтичної терапії.

Вам може здатися, що ці кроки занадто прості, щоб насправді бути ефективними, але що ви втрачаєте? Здорове життя є важливим доповненням до будь-якого протоколу лікування випадіння волосся.

Якщо ви серйозно ставитеся до покращення стану Вашого волосся і боротьби з його випадінням, так само серйозно поставьтеся до Вашої дієти та фізичної активності.

Позитивні результати не впадуть на Вас як манна небесна вже наступного дня, системність, наполегливість, терпіння та позитивний настрій принесуть свої бажані плоди у вигляді Вашого здорового та красивого волосся!
Підтримайте живлення волосся
Ознайомтесь, як працює Молекулярний комлпекс проти випадіння волосся TRX2
Будьте уважні до себе! Будьте активні! Будьте здорові!